top of page

TAROT BÜYÜSÜ

magic.jpg

Tarot büyüsü nedir?

Tarot büyüsü tarot kartlarının pisişik enerjisini çekme amacıyla yapılan büyü çeşididir. Her ne kadar bir çoğumuz tarot kartlarını yalnızca fal kartları olarak görsek de bu kartlarda kullandıkça yüklenen ve yükselen pisişik enerjiler bulunmaktadır. Bir çok kaynak tarot kartlarının resminin bir poster gibi duvara asılmaması gerektiği konusunda uyarı verir. Bunun sebebi bu kartların temsil ettiği enerjiyi içinde bulundukları haneye çekmeleridir.

Esasında tarot kartları ile büyü yapılmasa ve sadece bu kartların evde tutulması sonucunda bile eve kartların enerjisi çekilmektedir. Tarot kaynaklarındaki “kartların açık bırakılmaması” ya da karton kutu veya siyah bir bez içinde saklanmasının sebebi siyah renginin bu enerjiyi bloke edici özelliğe sahip olmasıdır. Tarot kartlarıyla bakım yapıldıktan sonra yapılması gereken bu kartların bir an önce kaldırılmasıdır.

Tarot aslında bir fal değil görsel bir rehberdir. Özellikle Büyük Arkana kartlarının her birinde bir ders ve tavsiye bulunmaktadır. Büyük arkanada sıfır sayılı tek kart deli kartıdır ve deli 1 numaralı büyücü kartıyla başlayarak her karttan bir ders ve tavsiye alarak ilerler. Bu ilerleyişinde hem iyiyle hem de kötüyle karşılaşacaktır. Bazı kartlar ona yaşamda denge bulmasını önerirken bazı kartlar mücadeleyi gösterir. Hatta öyle bir kart vardır ki deli oraya vardığında kötünün ve kötülüğün de yaşamın bir parçası olduğunu öğrenir. Bu kart yaşamımızdaki tüm karanlık güçlerin efendisi olan şeytan kartıdır.

Tarotun tüm bu görselliği ve psişik güçleri büyü ya da yaşamımıza çekmek istediğimiz şeyleri çekmek için görselleştirme amaçlı kullanılabilir. Örneğin, evimizde pozitif enerji eksikliği hissediyorsak duvara asmamız gereken kart kesinlikle güneş kartı olmalıdır. Romantizm eksikliği olan bir evlilik varsa duvara aşıklar kartı asılır. Yine buna benzer bir şekilde şansının açılmasını ya da yaşamında büyük bir değişim arzu eden kişi kader çarkı kartını açarsa bu değişim kendisine çekilecektir.

Tarotun o kadar yüksek psişik gücü vardır ki birinden çok iyi niyetle bir tarot kartı posteri alıp bunu duvara assanız bile o kartın enerjisinin haneye çekildiğine şahit olabilirsiniz. Bu yüzden bu konuda çok dikkatli olmakta fayda var. Tarotun özellikle şeytan ve ay kartı gibi siyah tonlu kartlarını bırakın duvara asmayı evde açık ve görülebilecek bir şekilde bırakılmaları bile haneye uğursuzluk ve karanlık çeker. Benim tavsiyem tarot kartlarının hiçbir şekilde hanede tutulmaması eğer tarot bakılıyorsa bile evin dışında bir yer varsa burada tutulmasıdır.

Büyü, binlerce yıl öncesine dayanan uzun bir geçmişe sahiptir. Büyünün kökenleri, birçok kültürde dinle bağdaştırılmıştır. Eski Asya ve Orta Doğu medeniyetleri astroloji ve numeroloji inançlarını günlük yaşamlarına dahil etmiş ve günlük yaşamlarında yol gösterici olarak kullanmışlardır. Yüzyıllar boyunca mistik bir gücü kanalize edebilme fikri tarot kartlarıyla ilişkilendirilmişti ve bugün tarot kartlarını okuyabilenler zihinsel enerji boyutuyla (manevi alem) bağlantı kurabilen kişiler olarak görülmüştür.

Tarot kartlarıyla nasıl büyü yapılır?

Tarot kartlarıyla büyü yapabilmek için öncelikle bu kartların çok iyi tanınması ve gruplarının, temsil ettikleri element ve gezegenlerin bilinmesi gerekir. Her ne kadar bir çoğumuz Havas ilmi, büyücülük, astroloji, burçlar ve tarotu farklı alanlar saysak da tüm bunlar aynı zihinsel enerji boyutu bütünselliğini oluşturan farklı araçlardır ve aynı dünyaya aitlerdir. Hepsinin alanı zihinsel enerji ve çekim alanıdır. Tarot, astroloji, gezegenler ve numeroloji ilimlerinin sadece bir parçasıdır ve bu bütünselliğe etki etme gücüne sahiptir.

Tarot kartlarıyla büyü yapmanın ilk ve tek kuralı  arzu edilen sonucun temsil ettiği kartı bulmak ve bu kartın enerjisinin haneye girmesini beklemektir. Tarotun görsel sanatı sayesinde onun içinde yansıttığı anlam bir şekilde hanenize girecektir. Fakat bunu yaparken mutlaka tarotu çok iyi birinden yardım almalısınız çünkü eğer tarot kartlarını çok iyi tanımıyorsanız arzu ettiğiniz değil arzu etmediklerinizi hanenize çekebilirsiniz.

Tarot büyüsü yapmanın ilk ve en önemli şartı Tarotu çok iyi bilmek ve kartları oldukça yakından tanımaktır. Çünkü bu büyü tarzında en ufak bir hatada bile enerji tersine dönebilir ve çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Tarot büyüsünde yapılması gereken kartları ve çizilen şekilleri olması gereken olay ya da yapılmak istenen büyüye göre dizayn etmektir ki bu aslında kolay gibi görünse de hiç kolay bir iş değildir.

Tarotla aşk büyüsü yapılabilir mi?

Pisişik enerji taşıyan tarot kartlarıyla zenginlikten celbe her işlemi yapmak aslında mümkündür. Ayrıca tek kart kullanmak gibi bir zorunluluk da yok. Tarot Büyüsünde öncelikle büyü yapan kişi ve büyü yapılan kişiyi en iyi temsil edecek kartlar seçilir. Büyünün yalnızca bu aşamasında bile çok iyi bir Tarotçu olmak gerekmektedir çünkü seçilen kartın o kişiyi temsil etmesi için o kişiyle bir bağlantısı olması, burç ve tabiat uyumunun olması kısacası o kişinin kişilik özelliklerini çok iyi temsil eden bir kart olması gerekmektedir. Matlub için seçilecek kartta da aynısı aranır.

Olması gereken olay ya da yapılacak büyüye göre kartlar dizayn edilir ve kağıt üzerinde bu dizayn edilmiş şekliyle yapıştırılarak kapalı bir yerde muhafaza edilir. Bu büyü çeşidinde kartların enerjisi, kartların üzerindeki objeler, kartlardaki figürleri bakış açısı, numeroloji ve kartların anlamları da dikkate alınmalıdır. Ortaya öyle bir Tarot açılımı çıkarılmalıdır ki olması istenen her ne ise tam isabet bir açılım hazırlanarak beklenir.

Tarot büyüsünde kartların dışında farklı objeler de bu hazırlanmış açılıma eklenebilir. Örneğin para ya da kazançla ilgili bir seans yapılmak isteniyor ise açılıma bir de para yapıştırılabilir. Yapılacak seans başka insanları ilgilendiriyorsa o insanların resimleri de olmaları gereken yerler belirlenerek yapıştırılır.

Tarot büyüsü bazen 2 kartın yüz yüze ya da sırt sırta yapıştırılması ile de yapılabilir. Genellikle birleştirme büyülerinde yüzyüze, ayırma amaçlı seanslarda sırt sırta yapıştırılır. Ayırma amaçlı büyülerde sırt sırta yapıştırılan kartların arasına domuz yağı gibi bir madde sürülürse soğukluk oranı artabilir. Elbetteki bu tür bir seansta yine o kartların kişileri çok iyi temsil etmesi şarttır. Örneğin zengin bir erkek için para kralı kartı kullanılabilir.

Tarot kartları evde negatif ya da pozitif enerji yayan kartlardır. Büyüden ziyade bu kartlardan pozitif olanlarını da evde duvara asmanız halinde bu kartların çektikleri enerjiler de azımsanmamalıdır. Örneğin Yıkılan Kule gibi bazı kartların açıkta bırakılması felaket ya da ayrılık çekici etki yapmaktadır. Bu gibi kartlar hanede negatif enerji yayarlar. Bunun dışında Güneş, Yıldız, İmparatoriçe gibi kartlar iyi haverler ve bolluk bereket çekicidir ve bu kartlar duvara da asılabilirler.

Tarotun enerjisinden günlük hayatınızda da faydalanmak mümkündür. O gün istediğiniz her ne ise onu çağıran bir kartı tüm gün duvara asıp elde edinceye kadar o kartı duvarda asılı bırakabilir ve istediğiniz elde edilince tekrar yerine kaldırabilirsiniz. Tarotun bolluk ve bereket içeren kartları olduğu gibi para ve aşk çeken kartları da vardır. Hatta bazı kartlar güzel haberleri, sürümcemede kalmış işlerin bitiş müjdesini ve hatta yeni başlangıçları çekerler. Dileğinize en uygun kartı duvarda dileğiniz olana kadar bekletebilirsiniz.

Her ne kadar Ölüm ya da Yıkılan Kule kartı gibi Tarotun bazı kartları çok negatif de olsa bu kartlar bitiş ve sona erişleri çeken enerji yüklü yıkıcı etkili kartlardır. Bu kartların açık tutulması her ne kadar tavsiye edilmiyosa da bitmesini çok istediğiniz şeyler varsa hayatınızdaki kapanmamış sayfaların daha çabuk kapanmasını dileyerek bu kartları bir süreliğine açık bırakabilirsiniz.

BURÇLAR ve BURÇ UYUMLARI

parlak zodiac.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Tarotmatik.com

Kahve falı bak

kahvefalikursu.com

Rüya Tabirleri

Ruyoka.com

YORUMLAR:

bottom of page