top of page

BÜYÜ NEDİR?

magic.jpg

Büyü nedir?

İçinde bulunduğumuz evren çok katmanlı enerji ağında içinde barındırdığı herşeyi birbirine bağlar. İnsan zihninin izole olarak algıladığı herşey aslında bu evrensel bütünlüğün bir parçasıdır. Dolayısıyla, bir nesnede ya da bu ağın bir noktasında yapılan bir değişiklik enerji ağının bütünselliğini etkiler. Büyünün ne olduğuna gelince, büyü bazı zihinsel ve ruhsal enerjileri devreye geçirerek tüm bu bütünsel enerji ağında değişikliklere yol açmaktır.

Evrendeki bu enerji akışı büyü ile etkilenebilir, olmayan bir parça eklenebilir, olan çıkartılabilir, büyü öğrenilebilir ve dünyayı etkileyebilir. Fakat, büyünün içsel ve 5 duyu organımızla algılayamadığımız manevi alemin bir çalışması olduğunu da aklımızdan çıkarmamalıyız. Dolayısıyla, büyü yapacak güce erişebilmek için öncelikle bu alemi tanımalı ve ona hükmetmeyi öğrenmeliyiz. Her alemin kuralları olduğu gibi manevi alemin de kuralları vardır ve oyunu bu alemin kurallarına göre oynamalıyız.

Büyü içimizdeki hareketsiz güçlerle iletişimdir. Aslında her insanın bir büyücü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü herkes bir nevi iç dünyasıyla bağlantı içerisindedir ve farkında olmasa da uzaktan maddeye etki eder. Fakat, büyücü olarak adlandırdığımız kişiler bu güçlerle çok sık pratik yapmış ve güçlerini geliştirmiş kişilerdir. Evrendeki çekim yasası aslında bir büyüdür ve bilinçaltımızın çekme gücüyle ilgilidir. Büyücüler ise evrendeki bu çekim yasasını keşfetmiş ve bu güçlerini ilerletmiş kişilerdir.

Büyünün bir çok çeşitleri vardır. Bazıları çağırma ve davet etme büyüleri, bazıları uzaklaştırma büyüleri, bazıları ise kilitleme büyüleridir. Bu büyülerde amaç bir şeyi kendine yakınlaştırma, kendinden uzaklaştırma ya da bir yerde sabit hareketsiz kalmasını sağlamadır. Genellikle zenginlik, para ve şöhret için yapılan büyüler davet etme büyüleridir. Aslında burada yapılan şey zenginliği beyin gücüyle kendine çekmekten başka bir şey değildir.

Büyüler çeşit çeşittir ve hemen hemen olmasını istediğimiz her şeye karşı büyü yapmak mümkündür. Bağlama ve ayırma büyüleri, nasip-kısmet kapama, voodoo bez bebekleri büyüsü, Tarot kartlarıyla yapılan büyüler, domuz yağı kullanılarak yapılan büyüler, anahtar büyüsü, Allahın 99 ismiyle yapılan büyüler, vefkler, tılsımlar hatta bunların hiçbiri değil sadece okuma ya da beyin gücünün kendisiyle yapılan büyüler olmak üzere çeşit çeşittir. Esasında bunların hepsi beyin gücüne dayalı işlerdir.

Büyü yapmadan önce şu kesinlikle bilinmelidir ki nasıl her ilacın bir etkisi varsa bir de yan etkisi bulunmaktadır. Büyü de böyledir. Yapılana olduğu gibi yapan kişiye de etki eder. Tıpkı tarafı keskin kılıç gibidir. Hatta bu işe yetenekli olmayan kişilerin yaptığı seansların tamamen ters dönüp kendine zarar vermesi olasılığı da bir hayli fazladır. Bazı kişiler her ne kadar uğraşırlarsa da büyü hem etki etmez hem de kendine döner. Birçok kişi aşık etme büyüsü yapıp karşı tarafı aşık edemediği gibi kendisi daha çok aşık olmuştur. Bu tamamen yapılan işlemi yarım yamalak ya da tam anlamıyla bilmeden yapmaktan dolayıdır ya da beyin gücünün tesirsiz olmasındandır.

Kendini bu işe adamış bir çok büyücü içsel güçlerini geliştirme ve içine girdiği alemi daha yakından tanımak için astral seyahati kullanır. Astral seyahat bedenle ruh arasındaki bağlantıyı bir süreliğine koparmaktır. Fakat, bunu yapabilmek hiç kolay değildir. Çünkü astral seyahat için bilinçli olma durumundan bilinçsiz olma durumuna geçiş süreci arasında çok ince bir kapı bulunur. Büyücü, bu kapıdan geçmeyi başarırsa diğer aleme geçecek ve bedeninden bir süreliğine ayrılacaktır.

Astral seyahat yapan kişi fiziksel alemi bir süreliğine terk eder ve fiziksel alemin tüm kuralları artık sona ermiştir. Örneğin, bu alemde yer çekimi yoktur. Maddenin içinden geçilebilir. Hatta zaman algısı tamamen yok olmuştur. Fiziksel vücudunuzun olmadığı alemde duvardan geçip komşunuzun evine girebileceğiniz gibi denize girip saatlerce kaldığınızda da boğulmazsınız. Çünkü vücudunuz sizinle değildir ve bedeninize zarar veren hiçbir şey bu alemde size zarar veremez. Bu aleme gitmeyi başaran kişi artık bağlantısını kurmuştur ve tek yapması gereken bu iletişimi korumak ve geliştirmek olmalıdır.

Büyü yaparken nelere ihtiyacımız var?

Kullanılacak sözler:

Büyüde görselleştirmenin önemi kadar kullandığımız sözlerle enerjiyi iç dünyamıza aktarmak da önemlidir. Öncelikle hangi niyetle ve neye yönelik büyü yapıyoruz? Buna karar verdikten sonra söylediğimiz sözlerle bunu hem fiziksel alemde desteklemeli hem de tekrar ederek iç dünyamızda pekiştirmeliyiz. Büyü yaparken amacımızın sürekli tekrarlanması niyetimize odaklanmamız konusunda da bize yardımcı olur. Bu sözler aslında enerjiyi yayan sihirli sözlerdir. Büyü yaparken kullandığımız sözler yaptığımız işe inanmamıza da yardımcı olur ve işimizi kolaylaştırırlar.

Örneğin, kötü şans kilidi büyüsü yaparken şuna benzer sözler kullanabiliriz:

“Bu kilit senin şans kilidin, şimdi şansını kapadım, bu anahtar bu kilidi açmadığı sürece senin de şansın kapalı olsun, her işin yarım kalsın”

Zamanlama:

Her ne kadar büyü yaparken olmazsa olmazlar listesine girmese de yaptığınız işe güç katmak isterseniz seansınız için zaman seçmeniz de sizin için bir opsiyon. Daha iyi konsantrasyon için hanede herkesin uyuduğu gece saatleri hemen hemen tüm işler için uygundur. Aşk büyüleri için aşk gezegeni Venüs saatini seçerseniz başarı oranınızı arttırırsınız.

Büyünün araç gereçlerle görselleştirilmesi:

Kullandığımız tüm araç gereçler aslında büyünün görselleştirilmesine yardımcıdır. Örneğin, bağlama büyülerinde kalın bir iple bir şeyi bağlarken aslında o kişinin şansını ya da nasibini bağladığımızı hayal ederiz. Yine aşık etme büyüsünde kullandığımız bez bebekler o kişiyi kafamızda canlandırmak için önemlidir.

Hepsini bir araya getirmek:

Tüm bunları bir araya getirip birlikte uygulamak şansınızı kat kat arttıracaktır. Hepsinden biraz ya da yarım yamalak yaptığımız büyüler işe yaramayabilir. Ne kadar çok inanarak ve ne kadar fazla kuralı bir arada uygulayarak büyü yaparsak o kadar başarılı oluruz.

Büyü ile ilgili bilinmesi gerekenler:

Asla unutmamalısınız ki büyü yalnızca arzulanan yönde bir hareket yapabilir fakat bir işin kesin ve net bir şekilde olmasını asla sağlamayacaktır. Arzu ettiğiniz alanda iyileştirmeyi hızlandıracak ve engelleri ortadan kaldıracaktır. Yine de bir işin olmasında büyü hiçbir zaman tek başına yeterli olmaz.

 

Bir büyünün başarılı olması için daima sizin de kendi değişim ve dönüşümünüzle bunu desteklemeniz gerekir. Mevcut sorunlar ve engeller bir işin olmasını engelliyorlarsa sadece büyü yaparak o işin olmasını sağlayamazsınız. Öncelikle bu sorunların ve engellerin ortadan kaldırılması gerekir.


Hepimiz aynı maddi dünyanın ayrılmaz parçalarıyız. Fakat hepimiz göremediğimiz ve sadece hissettiğimiz manevi bir bütünlüğün etkileri altında yaşamaktayız. Maddi dünyada olduğu gibi manevi alemde de hepimiz birbirimize bağlıyız. Dolayısıyla, fiziksel alemde bir şeyleri değiştirmek istiyorsak öncelikle bağlı olduğumuz bu içsel alemde değiştirmeye çalışmalıyız. Bazen yalnızca çekirdek bir düşüncenin ya da bir davranışın değiştirilmesiyle aslında büyünün bize vereceği etkiden çok daha fazlasını görebiliriz. Öncelikle, bunu anlamalıyız.


Büyü tarafsız bir araçtır. İnsanların elinde iyi ya da kötü amaçlar için kullanılabilir. Önemli olan büyücünün niyeti ve motivasyonu. Büyü atom enerjisi gibi bir araçtır. Bize ışık verebilir ancak kötüye kullanıldığı zaman yıkıcı olabilir. Yıkıcı ya da başka insanların hayatlarında negatif etkilere yol açacak büyüleri asla yapmamalıyız. Aksi taktirde bu büyüler bize zarar verecektir.

Hepimizin içinde gizli güçler vardır! Onları uyandırabiliriz ve kullanmamız için uygun hale getirilebilirler. Bu gizli güçleri kullanarak enerji transferi yapabilir ve olmayacak bir işin olmasını sağlayabiliriz. Fakat bu güçleri daima iyi işler ve yaşamımızda pozitif sonuçlar alma amaçlı kullanmalıyız. Bir hastalığı iyileştirmek ya da kötüye giden bir sürecin iyiye gitmesini sağlamak için bu enerjileri kullanabiliriz.

BURÇLAR ve BURÇ UYUMLARI

parlak zodiac.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Tarotmatik.com

Kahve falı bak

kahvefalikursu.com

Rüya Tabirleri

Ruyoka.com

YORUMLAR:

bottom of page