top of page

NASIL CADI OLUNUR?

magic.jpg

Cadı kimdir?

Filmlerde genellikle elinde süpürgesiyle sihirli güçlere sahip bir arketip olarak karşımıza çıkan cadı içsel pozitif ve negatif güçler aracılığıyla evrendeki zihinsel, ruhsal ve fiziksel çok katmanlı gerçekliğe müdahale edebilen kişiye denir. Her ne kadar “cadı” kelimesi daha çok dişil bir kelime olarak algılansa da her iki cinsiyet için de geçerlidir.

 

Büyü fiziksel alemin dışındaki manevi alemde gerçekleşen bir pratiktir. Büyü tıpkı uzaydaki kara maddeye benzer (dark matter). Varlığı hissedilir fakat görülmez. Cadı ise bu alemi iyi tanıyabilen ve bu aleme hükmetmeyi başarabilen kişidir. Cadının pisişik güçleri aslında bu elle tutulmayan manevi alemde kullanması gereken güçleridir.

 

Cadı olabilmek için öncelikle maddi ve manevi kapının sınır çizgisinden geçebilmiş olmak gerekmektedir. Bu sınır çizgisini astral seyahat yapan kişiler çok iyi bilirler. Maddesel dünyadan arınarak yalnızca enerjinin hissedildiği bu aleme giriş cadı olabilmek için ihtiyaç duyduklarınızın olmazsa olmazıdır. Çünkü bu bölge sizin çalışma alanınız. Çalışacağınız bu manevi alemi, onun kural ve kaidelerini bilmeniz gerekmekte. Fakat bu kapıdan giriş yapabilmek sanıldığı kadar kolay değil. Çok fazla pratik yapmalı çok çalışmalısınız.  

 

Peki manevi yani enerji alemine girmek cadı olabilmek için neden önemli? Ya da soruyu daha farklı sormak gerekirse cadılar bu alemde tam olarak ne yaparlar? Cadılar bu alemde bazı ayarları değiştirirler, olması gereken parçayı yerine koyar ya da olmaması gerekenleri çıkarırlar. Cadıların yaptıkları büyüler aslında tıpkı bir web sitesinin kodlama bölümüne girip bazı kodları değiştirerek web sitesinin ziyaretçilerin gördüğü kısımda da değişiklik olmasına benzer. Buradaki ziyaretçilerin gördüğü web sitesi maddesel alem, kodlama kısmı ise maddi alemdir.

 

İnsan zihninin izole edilmiş nesne ya da ruh olarak algıladığı her şey gerçekte izole değil evrenin bütünselliğinin bir parçasıdır. Bu nedenle, bu bütünsel ağın belirli bir noktasında yapılan değişiklik enerji akışını etkilemekte hatta yönlendirmektedir. Büyü, sözü geçen bu ağa belirli bir noktadan değişiklik yapma çabasıdır.

Kainattaki bu akışta değişiklik büyü ve muska yoluyla yapılabilir ve akış etkilenebilir. Bir başka deyişle, büyü ile fiziksel alemimiz yani dünya etkilenebilir. Büyü ile bazı enerjilerin akışı etkilenebilir, olmayan enerjiler yaratılabilir ya da kötü enerjiler silinebilir. Tüm bunları yaparken bazı araç gereçler kullanılarak niyetin görselleştirilmesi sağlanır. Örneğin, bağlama büyülerinde genellikle bir ip ya da uzun bir cisim bağlanır.

 

Bir cadı büyü yaparken içindeki gizli ve hareketli güçlerle iletişime geçer. Bu güçleri kullanarak bir şeyleri çekmek, itmek, kendine yaklaştırmak ya da kendinden uzaklaştırmak, var olanı silmek ya da olmayanı var etmek mümkündür. Bu sanatı öğrenmeyi ve uygulamayı başaran kişiler fiziksel aleme dair bir çok şeyi değiştirebilirler.

Cadı olabilmek için nelere dikkat etmek gerekir?

Cadı olabilmek için öncelikle maddesel olandan tamamen arınmayı ve uzaklaşmayı öğrenmelisiniz. Bununla beraber kusursuz odaklanma tekniklerine ihtiyacınız var. Kusursuz odaklanma için bir hedefiniz olmalı ve bu hedefe o kadar yoğunlaşmalısınız ki o hedef üzerinde zihinsel enerji boyutunda enerji transferi yapmalısınız. Her nasıl, bir mercek bir noktaya odaklandığında orada sıcaklık yoğunluğundan dolayı yanma yapıyorsa siz de bir noktaya bu kadar yoğun enerji gönderebilmeyi öğrenmelisiniz. Bu söylemesi kolay fakat uygulaması zor olan bir uygulamadır. Bu uygulamaya verilebilecek en güzel örnek nazardır. Nazar bir noktaya dikkatli bakış göndererek değdirilir. Aslında bu bakış kötü enerjidir. Bir cadı da maddeye bu enerjiyi göndermeyi öğrenmelidir.

 

Manevi alemde işinin ehli bir cadı olabilmek için öncelikle bu alemin kurallarını ve varlıklarını iyi tanımalı ve oyunu kurallarına göre oynamayı bilmelisiniz. Düşüncenin gücü hakkında iyi bir farkındalığa sahip olmalı ve düşüncelerin, isteklerin kaynaklarını tanıyabilmelisiniz. Bir cadı tüm bu gizli dürtülerin nereden geldiğini fark ettiğinde gerçek usta bir cadı olur.

 

Büyü, atom enerjisi gibi bir araçtır. Bize yardımcı olabilecek ışık verebilir; ancak düzgün kullanılmadığında da imha edebilir. Fakat, bazı yeteneklerin veya güçlerin sadece doğru zamanda Tanrı'dan geldiğini kabul etmek çok önemlidir. Her ne kadar bu yazıyı size usta cadı olma yolunda rehber olarak hazırladıysam da bazı güçlerin tanrı tarafından verilmediyse sonradan kazanılamayacağını da bilmeniz gerekir.

Bir cadının bilmesi gereken bir diğer husus da büyü çeşitlerinin sonsuzluğudur. Her cadı kendi büyülü aleminin hükümdarı ve kural koyucusudur. Günümüzde büyü yapmak tıpkı yemek yapmak gibi uygulanmaya başlanmıştır. Bir çok web sitesinde büyü malzemeleri ve tariflerinin açıklaması vardır. Fakat içine girmek istediğiniz alem o kadar derin bir alemdir ki büyü performansının gerçekleştirildiği an buz dağının yalnızca görülen kısmıdır. Direk yemek tarifi yapar gibi büyü yapılacak evreden işe başlamak tıp okumadan doktor olup ameliyata girmeye benzer. Bu alana giren kişilerin anlaması gereken şey bu işin bir öğrencilik aşaması ve mezuniyet aşaması olduğudur. Büyü pratikleri yalnızca bu aşamaya gelmeyi başaran kişilerin uygulaması gerekir.

Cadılığa yatkın olduğunuzu gösteren işaretler:

Bazı insanlarda cadı olmak için aranan yetenekler doğuştan vardır. Bu yeteneklerin tümü pisişik yeteneklerdir. Peki siz de bu insanlardan biri misiniz? Aşağıdaki listeye bakın ve bütün sorulara ya da soruların çoğuna evet cevabı verdiyseniz doğal bir cadı olabilirsiniz.

 

Cadı olduğunuzu gösteren işaretler:

 

 • Okült konulara merakınız var mı?

 • Düşündükleriniz gerçekleşiyor mu?

 • Astral seyahat deneyiminde başarılı olabildiniz mi?

 • Manevi alemi gördünüz mü?

 • Rüyalarınız çıkıyor mu?

 • Nazarınız değer mi?

 • Altıncı hissiniz kuvvetli mi?

 • Zihinsel enerji alemiyle kuvvetli bağınız var mı?

 • Paranormal olaylar yaşıyor musunuz?

 • Cin ya da ruhani alem varlıklarından birini gördünüz mü?

 • Karabasan deneyiminiz var mı?

 • Ayın enerjisine çekiliyor musunuz?

 • Pisişik yetenekleriniz var mı?

BURÇLAR ve BURÇ UYUMLARI

parlak zodiac.png

Cadıların kullandığı teknikler:

Cadılar büyü pratiklerinde bir çok teknik kullanırlar. Her ne kadar günümüzde gelişen internet olanaklarıyla büyü yapmak yemek yapmak gibi algılanıp bazı malzemelerin bir biriyle karıştırılmasıyla başarı elde edilmeye çalışılsa da görüldüğü kadar basit bir alan değildir. Tüm bu uygulamalar sanki büyü yalnızca bir yerlere bir şeyler yazıp çizmekmiş gibi insanlara öğretilmekte. Oysaki, gerçek bir cadı bazı pratikleri uygulamayı bilmelidir.

 

Bu pratikler sırayla şunlardır:

Zamanlama:

 

Bir cadı neyi ne zaman yapacağını ve hangi gezegenin saat dilimi içerisinde uygulayacağını bilmeli. Örneğin, aşk büyüleri daima aşkın gezegeni Venüs saatinde yapılır. Yine şans ve bollukla ilgili işlerin gezegeni Jüpiterdir.

Görselleştirme:

Bir cadının niyetini görselleştirme konusunda eşsiz olması gerekir. Çünkü görselleştirme büyüde neredeyse her şeydir. Zihinsel boyutta olması gereken bir iş fiziksel boyutta görselleştirilir. Örneğin, birbirine bağlanması gereken iki kişiyi temsil eden objeler sıkıca birbirine bağlanır ve bu görselleştirme sayesinde zihinsel ve ruhsal enerji boyutunda da bu kişiler bağlanmış olurlar.

 

Sihirli daire oluşturmak:

Her cadının görünmez bir sihirli dairesi olmalı. Tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi için kimsenin bilmediği yalnızca cadının bildiği sihirli bir daire ve bu dairenin içinde görünmez sihirli bir alan oluşturulması gerekir. Dini inancınıza göre gerekli dua ya da sureleri bu dairenin sınır çizgilerine üfleyerek kötü ruhların işinize zarar vermemesini garantileyin. Bu dairesel alanı korumaya alın ve bu korumayı her işlemden önce tekrar tazeleyin.

Objelerle konuşmak:

 

Bir cadı işlem yaparken objelerle konuşmalı ve onlara ruh yüklemelidir. Örneğin, elinizde partnerinizin niyetine hazırladığınız bir bez bebek var ve bu bez bebekle işlem yapıyorsunuz. O bez bebeğe partnerinizin ismiyle seslenin. “Merhaba Ahmet, şu anda seni kendime bağlıyorum” gibi cümleler kurarak o bebeğin partneriniz olduğuna öncelikle inanın.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Tarotmatik.com

Kahve falı bak

kahvefalikursu.com

Rüya Tabirleri

Ruyoka.com

Hepsini bir araya getirmek:

 

Burası çoğu cadının zayıfladığı yer. Sadece yapılması gereken eylemleri yapmak sizi başarılı bir cadı yapmaz. Doğru zamanın seçilmesi, doğru görselleştirme, doğru araçların kullanılması ve tüm bunların içsel güçlerinizle ve beyin gücüyle birleştirilmesi gerekir. Sadece araç gereçleri toparlayarak yapılması gereken işlemi yapmak başarısız olmanıza yol açar.

YORUMLAR:

bottom of page