top of page

Adet kanı büyüsü nedir?

magic.jpg

Adet kanı büyüsü kadınların geçmiş zamanlardan beri yaptığı en eski büyülerdendir. Bu büyü genellikle adet kanının bir yiyeceğe ya da içeceğe atılması şeklinde yapılsa da bazen kadınların döngüsel dönemleriyle ilgili ulaşmak istedikleri başarılara yönelik hiçbir şeye katılmadan yalnızca adet kanı kullanılarak da yapılabilir.


Büyücülükte kadınlar için adet döngüsü zamanı oldukça güçlü bir zaman olarak kabul edilir. Adet döngülerinin kadının bedenini evrene bağladığı varsayılmıştır. Bir başka deyişle, sihir için en doğru ve evrenle aynı frekansta olunan ve müthiş bağlantı kurulan zaman olarak kabul edilir. Adet olduğumuz zaman bu yüzden daha duygusal olabiliriz. Adet zamanında ruhumuzu evrene açık tutarız.

Büyü ve büyücülük alanında ünlü bir websitesi thehoodwitch.com sahibi Bri Luna, sitesinde kadınlar için regl döneminin bir güçlenme aynı zamanda temizlenme dönemi olduğunu ve bunun pisişik alanlar için çok önemli olduğunu savunur. Pek çok toplumda özellikle eski toplumlarda adet dönemi kadınlar için utanılması gereken bir dönem olarak görülmüş ve gizlenmiş olmasına rağmen o, bu dönemin bir “bakış açısı değiştirme” ve evrenle bağlanma dönemi olduğunu savunmuştur. Bu dönemde aylık akışımızı taktir etmeyi öğrenir ve evrenle yeni bir diyalog kurarız. Aynı zamanda adet dönemi kişisel dönüşüm ve büyümeyi sembolize eder.


Büyücülükte her ne kadar adet kanı genellikle bir erkeğin yiyecek ya da içeceğine katılacak bağlayıcı bir element olarak görülse de bu adet kanının tek kullanım alanı değildir. İstenmeyen olumsuzluklardan korunma ve başkalarının olumsuz titreşimlerini uzaklaştırmak için de kullanılır. "Mystic Witch" Podcast'in sunucusu Blue June, başkalarının olumsuz titreşimlerinden korunma amacıyla bir cadı şişesi yapmayı önerir. Bu şişeye adet kanınızla birlikte size zarar verecek etraftaki çiviler, kırık camlar ya da her sert cismi doldurmanızı ve evinizin yakınlarında bir yere koruyucu olarak gömmenizi önerir.

Tarot okuyucusu Sarah Potter ise adet kanının hayatı temizleme ritüellerinde güçlü bir etkisi olduğunu savunur. Adet kanı ona göre yaşamı kolaylaştıracak etkiler için kullanılmalıdır. Sarah der ki: “Adet kanınızı toplayın ve hayatınızdan çıkarmak istediğiniz kişi veya durumların bir listesini yazmak için mürekkep olarak kullanmak üzere küçük bir bardak suya birkaç damla ekleyin. Listeniz tamamlandığında, onu ateşe verin ve enerji alanınızdan ayrılan tüm olumsuzlukları hayal edin, " Bu ritüelin ardından temiz bir duş almayı ve sizden çıkan negatif enerjiyi akıttığınızı düşünmenizi tavsiye eder.


"The Sex Ed" in kurucusu Liz Goldwyn, adet kanının gerginliği azaltmak için mükemmel bir ritüel aracı olduğunu savunur. Liz ayrıca fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak her döngüde nasıl hissettiğinizi gözlemlemenizi önerir. Unutmayın, vücudunuz ve kan akışınızla ne kadar çok temas halinde olursanız ruhsal olarak o kadar güçlenirsiniz.


Adet kanı büyüsü ya da diğer büyülerde bu sihirlerin nihai amaçları daima bedenimiz ve ruhumuz arasında daha iyi temas sağlamak olmalıdır. Sihre inanmayan kişiler bile adet kanı büyüsüyle temizlenme ritüelleri yapabilir ve yaşamındaki olumsuzluklardan kurtulabilirler. Adet kanı büyüsünün uygulama alanı oldukça geniştir.

BURÇLAR ve BURÇ UYUMLARI

parlak zodiac.png

Adet dönemlerinde fiziksel enerjide bir düşüş hissedebiliriz. Hızımızın, duygularımızın ve ruh halimizin değişmesinin bir şekilde hatalı olduğunu düşünmeye koşullanmış da olabiliriz. Fakat vücut adet kanını dışarı attığında, içsel gücün farklı bir aşamasına geçer. Adet kanı büyüsünü kullanarak bedende değil ruhun içinde yatan şeyi doğurabiliriz. Adet görenler, döngünün çeşitli zamanlarında gelgitler ve akışın, pasifliğin ve gücün ritimlerine ne kadar derinden bağlı olduklarını bilirler. Ay büyürken ve küçülürken adet döngüsü de büyür.


Adet kanı büyüsü kendi vücudumuzdan güvenle atacağımız bir şeydir ve fedakarlık gerektirmez. Büyücülükte ve arınma ritüellerinde bu yüzden oldukça emin ve güvelinir bir araç olarak kullanılır. Kendimizden uzaklaştırmak istediğimiz ya da kurtulmak istediğimiz her şey için adet kanı büyüsünü kullanmak mümkün. Adet kanı oldukça kişiseldir ve yalnızca bir kadına özeldir. Her ne kadar çağlar boyunca kadınlara adet kanından utanması öğretilmiş olsa da bu sizin kişisel dişi gücünüzdür.


Adet kanının en yaygın kullanım alanları arasında kurtulma, bırakma, salıverme işlemleri olduğu gibi dişi enerji, cinsel çekim, aşk ve bağlama büyülerinde de oldukça yaygın olarak kullanılır. Adet kanı genellikle itme kuvvetinden ziyade çekme kuvvetiyle bağlantılıdır. Gelgitlerin çekişi, gelgit akışı ve yerçekimi. Bu nedenle cazibe için güçlü bir araç görevi görür. Başka amaçlarla da kullanılabilir. Size fayda sağlayan ve diğer insanlarla hiçbir ilgisi olmayan dahili kullanımları vardır.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Tarotmatik.com

Kahve falı bak

kahvefalikursu.com

Rüya Tabirleri

Ruyoka.com

YORUMLAR:

bottom of page