top of page

NASIL BÜYÜCÜ OLUNUR?

magic.jpg

Nasıl büyücü olunur?

Nasıl büyücü olunur konusuna değinmeden önce büyü ve büyücü nedir bunu açıklamak istiyorum:

 

Büyü, içsel pozitif ve negatif güçler aracılığıyla evrendeki zihinsel, ruhsal ve fiziksel çok katmanlı gerçekliğe müdahale etme ve etkileme çabasıdır. Büyücü ise tüm bu zihinsel ve ruhsal gerçekliğe müdahale edebilen ve fiziksel alemde bazı durumları değiştirebilen gizli güçleri olan kişidir.

 

İnsan zihninin izole edilmiş nesne ya da ruh olarak algıladığı her şey gerçekte izole değil evrenin bütünselliğinin bir parçasıdır. Bu nedenle, bu bütünsel ağın belirli bir noktasında yapılan değişiklik enerji akışını etkilemekte hatta yönlendirmektedir. Büyü, sözü geçen bu ağa belirli bir noktadan değişiklik yapma çabasıdır.

 

Kainattaki bu akışta değişiklik büyü ve muska yoluyla yapılabilir ve akış etkilenebilir. Bir başka deyişle, büyü ile fiziksel alemimiz yani dünya etkilenebilir. Büyü ile bazı enerjilerin akışı etkilenebilir, olmayan enerjiler yaratılabilir ya da kötü enerjiler silinebilir. Tüm bunları yaparken bazı araç gereçler kullanılarak niyetin görselleştirilmesi sağlanır. Örneğin, bağlama büyülerinde genellikle bir ip ya da uzun bir cisim bağlanır.

Büyünün ne olduğunu size şöyle örneklendirmek istiyorum: 5 duyu organımızla algıladığımız dünya fiziksel alemdir. Bu alemdeki her şeye dokunabilir, koklayabilir ve hissedebiliriz. Fakat, bir de göremediğimiz, koklayamadığımız ve 5 duyu organımızla algılayamadığımız bir alem vardır. Yaşamımıza dair tüm kararlarımızı bu alemde verir ve fiziksel alemde uygularız. Fiziksel alemdeki her şey manevi alemimizin ve verdiğimiz kararların yansımasıdır. Araba sürerken hangi yola sapacağımız, kiminle ne konuşacağımız, insanlarla ilişkilerimiz, tartışmalarımız, yaratıcılığımız kısacası fiziksel alemde yaşadığımız her şey manevi alemimizin yansımasıdır. Fiziksel alem tıpkı bir web sitesinin ziyaretçilerinin gördüğü kısmı gibidir, manevi alem ise kodlama bölümüdür. İşte, büyü yaparken yaptığımız şey aslında manevi aleme yani kodlama bölümüne girerek bazı kodları değiştirmek ve bunların fiziksel alemdeki etkilerini görmeye çalışmaktır.

 

Büyü yaparken aslında içimizdeki hareketsiz güçlerle iletişime geçeriz. Bu güçleri kullanarak fiziksel alemde bazı şeyleri kendimize çekebilir ya da kendimizden uzaklaştırabiliriz. İç dünyamızın en derin köşelerine inebilir, orada bir şeyleri düzeltebilir, onarabilir, hatta tam anlamıyla çıkarabiliriz. Bu sanatı öğrenmeyi ve uygulamayı başaran kişiler fiziksel aleme dair bir çok şeyi değiştirebilirler.

 

Bazı dinlere göre büyü manevi düzeyde karmanın etki-tepki ilkesidir. Bu yasaya göre her hareketin kendisine eş değer ürettiği karşıt bir tepki hareketi vardır. Bu yasa sadece fizikte değil, genel olarak ve birçok dinde de geçerlidir. Karmik bakış açısına göre kainata verdiklerimiz bize şekil değiştirmiş bir karşı tepki olarak dönecektir.

Bir büyücü nelere dikkat etmelidir?

Büyü pratikleri sırasında kendinizi kendinize saklamalısınız. Maddesel düzeyde tüm arzularınızdan arınmalı ve yalnızca hedefinize odaklanmalısınız. Aslında büyüyle yapmaya çalıştığınız düşüncelerinizin gücüyle bir dileğin gerçeğe dönüştürülmesidir ve düşünceler faaliyetlere yol açarlar. İyi niyetli bir büyücü düşüncelerini değiştirdiğinde gerçekliği değişir.

 

Büyü yaparken kimsenin yaptığınız işten haberinin olmaması hatta gizli bir mekana sahip olmanız gerekir. Bu şart değilse de yaptığınız işlemin gücünü arttırır. Yapacağınız işlemi para için değil duygularınız için yapmalısınız. İşlem yaptığınız ortamın karanlık olması, temiz olması ve güzel kokulu mumlarla egzotikleştirilmesi şansınızı arttırır.

 

Manevi alemde usta bir büyücü olabilmek için bu alemin kurallarını ve varlıklarını iyi tanımalı ve oyunu kurallarına göre oynamayı bilmelisiniz. Düşüncenin gücü hakkında iyi bir farkındalığa sahip olmalı ve düşüncelerin, isteklerin kaynaklarını tanıyabilmelisiniz. Bir büyücü tüm bu gizli dürtülerin nereden geldiğini fark ettiğinde gerçek usta bir büyücü olur.

Büyü bir oyun ya da oyuncak değildir. Büyü, atom enerjisi gibi bir araçtır. Bize yardımcı olabilecek ışık verebilir; ancak düzgün kullanılmadığında da imha edebilir. Fakat, bazı yeteneklerin veya güçlerin sadece doğru zamanda Tanrı'dan geldiğini kabul etmek çok önemlidir. Her ne kadar bu yazıyı size usta büyücü olma yolunda rehber olarak hazırladıysam da bazı güçlerin tanrı tarafından verilmediyse sonradan kazanılamayacağını da bilmeniz gerekir.

 

Bir büyücünün bilmesi gereken bir diğer husus da büyü çeşitlerinin sonsuzluğudur. Her büyücü kendi büyülü aleminin hükümdarı ve kural koyucusudur. Günümüzde büyü yapmak tıpkı yemek yapmak gibi uygulanmaya başlanmıştır. Bir çok web sitesinde büyü malzemeleri ve tariflerinin açıklaması vardır. Fakat içine girmek istediğiniz alem o kadar derin bir alemdir ki büyü performansının gerçekleştirildiği an buz dağının yalnızca görülen kısmıdır. Direk yemek tarifi yapar gibi büyü yapılacak evreden işe başlamak tıp okumadan doktor olup ameliyata girmeye benzer. Bu alana giren kişilerin anlaması gereken şey bu işin bir öğrencilik aşaması ve mezuniyet aşaması olduğudur. Büyü pratikleri yalnızca bu aşamaya gelmeyi başaran kişilerin uygulaması gerekir.

 

Öğrenilmesi gereken ilk yetenek öğrencinin manevi alemiyle bağlantıya geçebilmesi ve beyin gücünü test etmesidir. Daha sonra manevi alemin kuralları ve yaratıkları hakkında bilgi sahibi olunması esastır. Gerekirse bu varlıklarla iletişim kurmak gerekir. Eğer öğrenci manevi aleme dair hiçbir şey hissetmiyorsa kesinlikle hiçbir büyü seansına başlamak doğru değildir. Tüm göre ve testler öğrencinin zayıf olduğu ya da sorunlu alanlarına odaklanmalıdır. Öğrenci kendi enerji seviyesine hakim olmaya başlayana kadar bu süreç devam etmelidir. Bir öğrenci, sadece kontrol altında belli yeteneklere ve enerjiye sahip olduğunda ve kararlı ya da kalıcı olduklarında hazırdır.

Büyücülerin dikkat etmesi gerekenler:

Zamanlama:

 

İşin bu kısmı diğerleri kadar önemli olmasa da büyüyü doğru zamanlarda yaparsanız ekstra güç ekleyebilirsiniz. Biraz araştırma yapın ve hangi günün hangi saatinin hangi işler için uygun olduğunu öğrenin. Örneğin, aşk gezegeni Venüs’ün günü cumadır ve aşk ve bağlama ile ilgili tüm işlemler Cuma günü yapılırsa daha etkili olur.


Hepsini bir araya getirmek:

 

Burası çoğu büyücünün zayıfladığı yer. Sadece yapılması gereken eylemleri yapmak sizi başarılı bir büyücü yapmaz. Doğru zamanın seçilmesi, doğru görselleştirme, doğru araçların kullanılması ve tüm bunların içsel güçlerinizle ve beyin gücüyle birleştirilmesi gerekir. Sadece araç gereçleri toparlayarak yapılması gereken işlemi yapmak başarısız olmanıza yol açar.

 

Görselleştirme:

 

Niyetlerinizi görselleştirmeniz ve enerjiye odaklanmanız gerekir. Örneğin, bağlama işlemlerini daha görselleştirmek için bir ip bağlamak, nasip açma kapama işlemleri için kilit kullanmak görselleştirmeyi güçlendirecektir. Fiziksel alem ile içsel dünyanın birleştiği yer burasıdır. Doğru görselleştirme olmasan başarılı olmanız zor.

Sihirli daire oluşturun:

 

Tüm işlemlerinizi gerçekleştirmek için kimsenin bilmediği yalnızca kendinizin bildiği sihirli bir daire ve bu dairenin içinde görünmez sihirli bir alan oluşturun. Dini inancınıza göre gerekli dua ya da sureleri bu dairenin sınır çizgilerine üfleyerek kötü ruhların işinize zarar vermemesini garantileyin. Bu dairesel alanı korumaya alın ve bu korumayı her işlemden önce tekrar tazeleyin.


Objelerle konuşun:

 

İşlem yaparken kullandığınız her şeyin bir ruhu olduğunu ve sizi duyduğunu unutmayın. Örneğin, elinizde partnerinizin niyetine hazırladığınız bir bez bebek var ve bu bez bebekle işlem yapıyorsunuz. O bez bebeğe partnerinizin ismiyle seslenin. “Meraba Ahmet, şu anda seni kendime bağlıyorum” gibi cümleler kurarak o bebeğin partneriniz olduğuna öncelikle inanın.

 

Bir büyücünün asla unutmaması gerekenler:

 

Her şeyden önce şunu bilmelisiniz ki büyü tarafsız bir araçtır. İnsanların elinde iyi ya da kötü işler için kullanılabilir. Tıpkı bir bıçağın yemek yapmak için kullanılıp aynı zamanda bir cinayet aleti olabileceği gibi büyüde de aynı şey söz konusudur. Burada suçlanması gereken elbette bıçak değil cinayeti işleyen kişidir. Büyü yaparken de yaptığınız işlere mutlaka dikkat etmelisiniz. Gereksiz yere insanların şansını ya da kısmetini bağlama işlemi yaptığında mutlaka bunun size geri döneceğini ve bir şekilde cezalandırılacağınızı bilmelisiniz.

BURÇLAR ve BURÇ UYUMLARI

parlak zodiac.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Tarotmatik.com

Kahve falı bak

kahvefalikursu.com

Rüya Tabirleri

Ruyoka.com

YORUMLAR:

bottom of page