top of page

MEDYUM KİMDİR?

magic.jpg

Medyum nedir?

Medyum, evrendeki ruhsal, zihinsel ve spiritüel çok katmanlı gerçeklik boyutlarına müdahale edebilen ve bütünsel anlamda değişiklik yapan kişilerdir. Medyumun çalışma alanı 5 duyu organımızla algıladığımız fiziksel alem değil altıncı hissimizle algılayabildiğimiz zihinsel enerji boyutudur.

 

Bir medyum fiziksel alemde çalışmaz, beyin enerjisiyle çalışır fakat bu zihinsel enerji aleminde yaptığı değişikliklerle fiziksel boyutta etki edebilecek güce sahiptir. Elbette bunlar sadece işinin ehli ve ne yaptığını bilen medyumlar için geçerli. Her medyum beyin gücünü efektif kullanabilecek kapasiteye sahip değildir.

 

Medyumun çalışma alanı büyüdür. Büyü, içsel pozitif ve negatif güçler aracılığıyla evrendeki zihinsel, ruhsal ve fiziksel çok katmanlı gerçekliğe müdahale etme ve etkileme çabasıdır. Medyum ise tüm bu zihinsel ve ruhsal gerçekliğe müdahale edebilen ve fiziksel alemde bazı durumları değiştirebilen gizli güçleri olan kişidir.

İnsan zihninin izole edilmiş nesne ya da ruh olarak algıladığı her şey gerçekte izole değil evrenin bütünselliğinin bir parçasıdır. Bu nedenle, bu bütünsel ağın belirli bir noktasında yapılan değişiklik enerji akışını etkilemekte hatta yönlendirmektedir. Büyü, sözü geçen bu ağa belirli bir noktadan değişiklik yapma çabasıdır.

 

Kainattaki bu akışta değişiklik büyü ve muska yoluyla yapılabilir ve akış etkilenebilir. Bir başka deyişle, büyü ile fiziksel alemimiz yani dünya etkilenebilir. Büyü ile bazı enerjilerin akışı etkilenebilir, olmayan enerjiler yaratılabilir ya da kötü enerjiler silinebilir. Tüm bunları yaparken bazı araç gereçler kullanılarak niyetin görselleştirilmesi sağlanır. Örneğin, bağlama büyülerinde genellikle bir ip ya da uzun bir cisim bağlanır.

 

Bir medyum büyü yaparken aslında içindeki hareketsiz güçlerle iletişime geçer. Bazı şeyleri çekebilir, itebilir, uzaktan kişilere ya da nesnelere etki edebilir ya da onarılması gerekenleri onarabilir. Bu sanatı öğrenmeyi ve uygulamayı başaran medyumlar fiziksel aleme dair bir çok şeyi değiştirebilirler. Bir medyumun işi insanlara yardım etmek ve zihinsel boyutta değiştirilmesi gerekenleri değiştirmektir. Çünkü zihinsel anlamda değişen her şey fiziksel boyutta da değişmeye başlayacaktır.

Bir medyum nelere dikkat etmelidir?

Medyum olmak için pratikleri sırasında kendinizi kendinize saklamalısınız. Maddesel düzeyde tüm arzularınızdan arınmalı ve yalnızca hedefinize odaklanmalısınız. Aslında büyüyle yapmaya çalıştığınız düşüncelerinizin gücüyle bir dileğin gerçeğe dönüştürülmesidir ve düşünceler faaliyetlere yol açarlar. İyi niyetli bir medyum düşüncelerini değiştirdiğinde gerçekliği değişir.

 

Büyü yaparken kimsenin yaptığınız işten haberinin olmaması hatta gizli bir mekana sahip olmanız gerekir. Bu şart değilse de yaptığınız işlemin gücünü arttırır. Yapacağınız işlemi para için değil duygularınız için yapmalısınız. İşlem yaptığınız ortamın karanlık olması, temiz olması ve güzel kokulu mumlarla mistik hale getirilmesi şansınızı arttırır.

Manevi alemde usta bir medyum olabilmek için bu alemin kurallarını ve varlıklarını iyi tanımalı ve oyunu kurallarına göre oynamayı bilmelisiniz. Düşüncenin gücü hakkında iyi bir farkındalığa sahip olmalı ve düşüncelerin, isteklerin kaynaklarını tanıyabilmelisiniz. Bir medyum tüm bu gizli dürtülerin nereden geldiğini fark ettiğinde gerçek usta bir medyum olur.

Kimler medyum olabilir?

Herkesin medyum olamayacağı kesin. Medyum olmak için öncelikle sezgi yeteneği ve zihinsel enerji alemiyle bağlantı kurabilmek gerekir. Her nasıl herkes sanatçı olamazsa herkes medyum da olamaz. Bu sezgi genellikle Allah vergisidir ve sadece bazı insanlar medyum olabilirler. Bazı kişilerde bu yetenek doğuştan ileri derecede bulunur, bazıları ise bu yeteneğe çok az sahiptir fakat kendilerini geliştirerek ilerlerler. Bazılarında ise bu yetenek tamamen yoktur ki bu kişiler için medyumluk uygun bir uğraş değildir.

Medyumlar neler yapabilirler?

 

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır misali her medyumun da kendine has bir çalışma tarzı vardır. Bazı medyumlar sadece aşk büyülerine ya da bir alana odaklanmıştır. Bazıları ise yalnızca kara büyü yaparlar. Kimi medyumların tek amacı insanlara yardımcı olmak ve fallarına bakarak nerede hata yaptıklarını söylemektir. Tıpkı doktorların uzmanlık alanı olduğu gibi medyumların da uzmanlık alanı vardır. En azından iyi bir medyum her alana saldırmaktansa kendine bir alan seçmelidir.

 

Medyumlar aşk hayatımızdaki sorunları çözmekten iş hayatı sorunlarına kadar her konuda yardımcı olmak için vardır. En azından kendileri öyle olduklarını söylerler. Fakat gerçekten yardımcı olabilirler mi? Cevap hem evet, hem hayır. Medyuma gittiğinizi sanıp sadece paranızda gözü olan insanlara giderseniz paranızı kaptırmakla kalırsınız. Fakat, bununla birlikte gerçekten insanlara yardımcı olan ve onların sorunlarına çıkış yolu öneren medyumlara da haksızlık etmemeliyiz.

 

Bir yazıyı çok yakınınıza getirin ve okumaya çalışın. Çok yakındaki yazıyı okuyamazsınız. Bunun sebebi insanlar çok yakınlarını göremezler. Bize en yakın kimdir? Kendimiz. Kendi yaşamımıza dair bazı gerçekleri göremiyor olabiliriz. İşte bir medyum tam burada devreye girmeli. Bizim iç dünyamıza girip nerede durduğumuza, nereye gittiğimize ve nerede hata yaptığımıza dair bize uyarılar vermelidir. Eğer bunu yapıyorsa iyi bir medyumdur. Fakat, sadece paranızda gözü varsa ve size yardımcı olmak dışında farklı işler peşindeyse o medyumdan bir an önce uzaklamlalısınız.

BURÇLAR ve BURÇ UYUMLARI

parlak zodiac.png

Medyum olmak için neler gerekir?

Büyü bir oyun ya da oyuncak değildir. Büyü, atom enerjisi gibi bir araçtır. Bize yardımcı olabilecek ışık verebilir; ancak düzgün kullanılmadığında da imha edebilir. Fakat, bazı yeteneklerin veya güçlerin sadece doğru zamanda Tanrı'dan geldiğini kabul etmek çok önemlidir. Her ne kadar bu yazıyı size usta medyum olma yolunda rehber olarak hazırladıysam da bazı güçlerin tanrı tarafından verilmediyse sonradan kazanılamayacağını da bilmeniz gerekir.

 

Bir medyumun bilmesi gereken bir diğer husus da büyü çeşitlerinin sonsuzluğudur. Her medyum kendi büyülü aleminin hükümdarı ve kural koyucusudur. Günümüzde büyü yapmak tıpkı yemek yapmak gibi uygulanmaya başlanmıştır. Bir çok web sitesinde büyü malzemeleri ve tariflerinin açıklaması vardır. Fakat içine girmek istediğiniz alem o kadar derin bir alemdir ki büyü performansının gerçekleştirildiği an buz dağının yalnızca görülen kısmıdır. Direk yemek tarifi yapar gibi büyü yapılacak evreden işe başlamak tıp okumadan doktor olup ameliyata girmeye benzer. Bu alana giren kişilerin anlaması gereken şey bu işin bir öğrencilik aşaması ve mezuniyet aşaması olduğudur. Büyü pratikleri yalnızca bu aşamaya gelmeyi başaran kişilerin uygulaması gerekir.

 

Öğrenilmesi gereken ilk yetenek öğrencinin manevi alemiyle bağlantıya geçebilmesi ve beyin gücünü test etmesidir. Daha sonra manevi alemin kuralları ve yaratıkları hakkında bilgi sahibi olunması esastır. Gerekirse bu varlıklarla iletişim kurmak gerekir. Eğer öğrenci manevi aleme dair hiçbir şey hissetmiyorsa kesinlikle hiçbir büyü seansına başlamak doğru değildir. Tüm göre ve testler öğrencinin zayıf olduğu ya da sorunlu alanlarına odaklanmalıdır. Öğrenci kendi enerji seviyesine hakim olmaya başlayana kadar bu süreç devam etmelidir. Bir öğrenci, sadece kontrol altında belli yeteneklere ve enerjiye sahip olduğunda ve kararlı ya da kalıcı olduklarında hazırdır.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Tarotmatik.com

Kahve falı bak

kahvefalikursu.com

Rüya Tabirleri

Ruyoka.com

Medyumların dikkat etmesi gerekenler:

 

Zamanlama:

 

İşin bu kısmı diğerleri kadar önemli olmasa da büyüyü doğru zamanlarda yaparsanız ekstra güç ekleyebilirsiniz. Biraz araştırma yapın ve hangi günün hangi saatinin hangi işler için uygun olduğunu öğrenin. Örneğin, aşk gezegeni Venüs’ün günü cumadır ve aşk ve bağlama ile ilgili tüm işlemler Cuma günü yapılırsa daha etkili olur.


Görselleştirme:

 

Niyetlerinizi görselleştirmeniz ve enerjiye odaklanmanız gerekir. Örneğin, bağlama işlemlerini daha görselleştirmek için bir ip bağlamak, nasip açma kapama işlemleri için kilit kullanmak görselleştirmeyi güçlendirecektir. Fiziksel alem ile içsel dünyanın birleştiği yer burasıdır. Doğru görselleştirme olmasan başarılı olmanız zor.

 

Sihirli daire oluşturun:

 

Tüm işlemlerinizi gerçekleştirmek için kimsenin bilmediği yalnızca kendinizin bildiği sihirli bir daire ve bu dairenin içinde görünmez sihirli bir alan oluşturun. Dini inancınıza göre gerekli dua ya da sureleri bu dairenin sınır çizgilerine üfleyerek kötü ruhların işinize zarar vermemesini garantileyin. Bu dairesel alanı korumaya alın ve bu korumayı her işlemden önce tekrar tazeleyin.


Objelerle konuşun:

 

İşlem yaparken kullandığınız her şeyin bir ruhu olduğunu ve sizi duyduğunu unutmayın. Örneğin, elinizde partnerinizin niyetine hazırladığınız bir bez bebek var ve bu bez bebekle işlem yapıyorsunuz. O bez bebeğe partnerinizin ismiyle seslenin. “Meraba Ahmet, şu anda seni kendime bağlıyorum” gibi cümleler kurarak o bebeğin partneriniz olduğuna öncelikle inanın.

 

Hepsini bir araya getirmek:

 

Burası çoğu medyumun zayıfladığı yer. Sadece yapılması gereken eylemleri yapmak sizi başarılı bir medyum yapmaz. Doğru zamanın seçilmesi, doğru görselleştirme, doğru araçların kullanılması ve tüm bunların içsel güçlerinizle ve beyin gücüyle birleştirilmesi gerekir. Sadece araç gereçleri toparlayarak yapılması gereken işlemi yapmak başarısız olmanıza yol açar.

 


YORUMLAR:

bottom of page